Weekend ćwiczeń – Weber Rescue Polska

Dzięki współpracy z firmą Airpress Opole i uprzejmości
polskiego zespołu instruktorów Rescue-days.pl z firmy Weber-Hydraulik
GmbH, w dniu 10.03.2018r zorganizowano ćwiczenia z ratownictwa technicznego na
terenie naszej jednostki.
Od godzin porannych poznawaliśmy teoretyczne aspekty ratownictwa technicznego, które obejmowały zabezpieczenie miejsca, sposoby cięcia auta, ochronę osobistą(na którą nakładany jest największy nacisk!) i wiele innych. W czasie przerwy zabrzmiał alarm i nasi druhowie udali się dwoma zastępami 339[P]51 oraz 52 do pożaru domu(informacje już są na naszej stronie). Po powrocie kontynuowaliśmy ćwiczenia pod bacznym okiem instruktora  firmy
Weber-Hydraulik GmbH Łukasza  Adamowskiego, który w praktyczny sposób pokazał nam jak uwalniać osoby zakleszczone z uwzględnieniem kilku scenariuszy, ponieważ mieliśmy aż 3 wraki do „pocięcia”. Szkolenie nie mogło się obyć bez wspólnego jedzenia kiełbasek i dzielenia się doświadczeniami.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji ćwiczen firmie: www.eco-cars.pl
z Poznania oraz Pomoc Drogowa CarCenter Poznań za
dostarczenie wraków do ćwiczeń. A panu Krzysztofowi za dotychczasową
współpracę ????


W niedzielę natomiast nasi druhowie zdobytą wiedzę przekazali najstarszym członkom MDP, którzy już niebawem wyruszą na szkolenie podstawowe i po zakończonym kursie będą mogli uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych ???? Mając to na uwadze staraliśmy się przygotować ich do przyszłych działań technicznych przez szkolenie teoretyczne i praktyczne.