CO NOWEGO W NASZEJ OSP?

Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich dość ciężkie z uwagi na panującą sytuację związaną z COVID-19. Na szczęście nie był to czas zmarnowany,  nasi druhowie wykorzystali go bardzo produktywnie, gdyż w naszej strażnicy naprawdę dużo się działo, o czym przekonacie się Państwo w tym poście.

Nasza remiza przeszła dużą metamorfozę, nasi strażacy mogą teraz ubierać się do akcji w nowej szatni, która przy dużym zaangażowaniu druhów została oddana do użytku.  Od teraz szatnia jest dużo większa, co zdecydowanie wpływa na komfort podczas przebierania się druhów do akcji.

Generalny remont przeszła także łazienka, która została powiększona. Stare płytki zostały skute oraz położone nowe. Wydzielone zostało także miejsce na prysznic, dzięki czemu strażacy po akcji mają możliwość umycia się.

Dzięki uprzejmości firmy JAF Expert oddział Gądki wzbogaciliśmy się w powyższą szafę. Została ona specjalnie dla nas zaprojektowana i wykonana. Dlaczego taka? Jeszcze rok temu strażacy wracający po pożarze nie mieli możliwości umycia się, teraz się to zmieniło i właśnie z tego powodu, każdy ze strażaków będzie miał swój prywatny schowek. Zmieści w nim np. ciuchy na przebranie, żel pod prysznic czy inne przydatne rzeczy. Dzięki temu strażacy ograniczą ekspozycję na substancje kancerogenne, które osiadają na nich po pożarze. Bardzo dziękujemy!

Nasze dotychczasowe biuro zmieniło swoje miejsce. Zaadoptowaliśmy do tego celu nowe pomieszczenie, które również przeszło całkowitą metamorfozę. Teraz strażacy mają możliwość w komfortowych warunkach uzupełnić dokumentację, odpocząć oraz wspólnie spędzić czas.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 120138289_665116654116327_7317296839311715156_n-542x1024.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 128526236_411467373316767_1665904785574052460_n-3-1024x527.jpg

Remont został przeprowadzony również w naszym garażu. Odmalowaliśmy wszystkie ściany, zamontowaliśmy także nowe oświetlenie które zdecydowanie poprawia komfort przy wszelkiego rodzaju pracach gospodarczych.

W naszym garażu jest teraz naprawdę jasno 😉

Nasz garaż gospodarczy, znajdujący się za budynkiem strażnicy, również dostał nowe życie. Cały garaż został powiększony i wylana została nowa podłoga. Zamontowaliśmy także nową bramę wjazdową, która jest zdecydowanie dużo większa od poprzedniej. Przeprowadzony został również prąd, dzięki czemu mogliśmy także oświetlić nasz garaż.

Po remoncie wewnątrz budynków, zajęliśmy się pracami na świeżym powietrzu. Cały teren za remizą został wyrównany oraz utwardzony.

Zajęliśmy się także usunięciem chwastów z kostki brukowej oraz dokładnym umyciem całej powierzchni bruku.

Oto efekt naszej pracy:

Swoje dotychczasowe miejsce zmieniła także wiata, pod którą została wyłożona kostka brukowa. Pod nową wiatą stoi teraz nasz nowy, strażacki grill, który umila nam wolne popołudnia oraz wieczory.

Jak Państwo widzicie, w naszej jednostce dzieje się naprawdę dużo, pomimo sytuacji, która ma miejsce w kraju.

O kolejnych nowościach będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Pozdrawiamy!