CO DZIAŁO SIĘ W ZESZŁYM ROKU?

Witajcie 🙋

Dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie wyjazdów i wydarzeń jakie odbywały się z naszym udziałem w 2021 roku 🙂
Interweniowaliśmy przy:
  • 38 pożarach
  • 21 kolizjach i wypadkach
  • 73 miejscowych zagrożeniach
  • 8 alarmach fałszywych
W styczniu zostało przeniesione bocianie gniazdo na specjalnie postawiony słup przez Miasto i Gmina Kórnik. Braliśmy też udział w 29 finale WOŚP, gdzie w rekordowym tempie wydaliśmy całą grochówkę(w tym roku oczywiście też nas nie zabraknie) 🙂
W lutym nasi strażacy doskonalili umiejętności z zakresu ratownictwa wodno-lodowego na jeziorze w Koninku⛸️❄️
W marcu nasi strażacy pomagali w rozbiórce domu, który uległ spaleniu pod koniec lutego. Przekazaliśmy też do Izby Tradycji Pożarniczej trochę historycznego sprzętu 🙂
W kwietniu pojawił się w remizie trenażer do wyważania drzwi, wykonany przez naszych strażaków.
W maju na naszej stronie mogli Państwo zobaczyć jak zmieniła się nasza remiza po wielu miesiącach pracy – było to zakończenie remontu – https://www.ospkamionki.pl/ogolne/co-nowego-w-naszej-osp/….
W czerwcu dzięki wielkiemu wsparciu mieszkańców udało nam się wygrać w konkursie maszt oświetleniowy od Q-Guar Innowacje 😃 Zabezpieczaliśmy rajd rowerowy MTB, który przebiegał m.in. przez Kamionki.
W lipcu wystartowała kamera do obserwowania naszych bocianów ❤ Był to też czas intensywnej nauki strażaków – 9 uzyskało tytuł ratowników po ukończeniu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Udało nam się też wygrać kolejny konkurs, tym razem od YATO Polska 🙂
W sierpniu uczestniczyliśmy w Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu, gdzie prezentowaliśmy jaki efekt daje gaszenie oleju wodą.
We wrześniu odbywał się Kamionecki festyn strażacko-sołecki 🙂 Było wiele atrakcji, mamy nadzieję, że tegoroczny będzie równie udany 🙂 Z funduszy jakie pozyskaliśmy ze zbiórki, która odbywała się w jego trakcie, zakupiliśmy 4 hełmy strażackie Rosenbauer Heros-titan.
Był to czas zmian w naszym OSP. Odbyło się Walne zebranie, które wyłoniło nowy zarząd.
Nawiązaliśmy też współpracę z firmą Armytek Polska, która przekazała nam latarki, a pod koniec miesiąca z rąk Burmistrza otrzymaliśmy ubrania specjalne, które znacznie poprawiają komfort pracy strażaków.
To jeszcze nie koniec 😃 Ten miesiąc był naprawdę intensywny 🙂 Tradycyjnie gotowaliśmy też grochówkę na Agro Show. W tym samym czasie pozostali strażacy uczestniczyli w ćwiczeniach COO Poznań II.
W październiku uczestniczyliśmy w ćwiczeniach na jeziorze w Błażejewku, gdzie symulowano awaryjne lądowanie samolotu. Rozpoczęliśmy też w tamtym czasie remont posadzki. Strażacy mieli pełno roboty związanej ze skuwaniem starej i szykowaniem do wylania nowej.
Dzięki Flashcaffe – Kawa Serwis Ekspresy nasz ekspres przeszedł spa i dalej robi nam pyszną kawę 🙂
W listopadzie odbyła się Impreza Andrzejkowa i ruszyła zbiórka prezentów na kolejną edycję akcji 🎅 PACZKA DLA DZIECIAKA NA ŚWIĘTA OD STRAŻAKA 🚒
Oczywiście to nie wszystko, odbyły się też w naszej jednostce ćwiczenia gminne z zakresu KPP 🙂
W grudniu odbył się finał akcji paczki dla dzieciaków 🙂 Ruszyliśmy też z roznoszeniem kalendarzy 🙂