Ogólne

ALARM! 150-153/2017

W dniu 13.11.2017 o godzinie 13:50 nasza jednostka została zadysponowana do zalanej ulicy Magnoliowej w Robakowie. Na miejscu stwierdziliśmy jedynie zalaną studzienkę burzową. Nie stwarzało to zagrożenia, mimo to woda została z niej wypompowana, a do bazy wróciliśmy po około godzinie.

21.11.2017 o godzinie 9:02 ponownie zostaliśmy zadysponowani do zalanej ulicy Magnoliowej w Robakowie. Ze zgłoszenia wynikało, że zalana jest ulica oraz plac zabaw. Po rozpoznaniu okazało się, iż ponownie jest zalana jedynie studzienka burzowa. Tym razem poprosiliśmy o przybycie na miejsce osoby wzywającej, która następnie została pouczona w jakich przypadkach należy wzywać straż pożarną.

W środę 22.11.2017 o godzinie 9:13 SKKM wysłał nas do monitoringu pożarowego w Gądkach przy ulicy Magazynowej. Na miejsce zadysponowano również inne jednostki. Do bazy wróciliśmy około godziny 10.

Dzisiaj nasza jednostka o godzinie 10:28 interweniowała przy pożarze samochodu osobowego na parkingu przy sklepie „Dino” w Kamionkach. Spaleniu uległa komora silnika, prawdopodobnie straty były by znacznie większe gdyby nie interwencja mężczyzny, który przy pomocy gaśnic ze sklepu znacznie spowolnił rozprzestrzenianie się ognia. Gratulujemy postawy! W bazie byliśmy o godzinie 11.

Leave a Reply