Ćwiczenia z ewakuacji w szkole podstawowej w Kamionkach oraz odwiedziny w przedszkolu

Dnia 18.10.2017 nasza jednostka wraz ze specjalistą BHP przeprowadziła dwie próby ewakuacji szkoły podstawowej w Kamionkach. Takie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów oraz pracowników szkoły, poprzez korektę błędów oraz wynajdowanie problemów technicznych. Ćwiczenia przebiegły pomyślnie, mamy nadzieję, że nie będą musiały znaleźć zastosowania w codziennym życiu.

Tego samego dnia gościliśmy również w przedszkolu w Kamionkach, gdzie nasz Prezes – Leszek Walkowiak, czytał maluchom bajkę, natomiast pozostali strażacy pokazali ubranie specjalne strażaka. Widząc zapał niektórych dzieciaczków, liczymy że za parę lat będą członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w naszej jednostce.