Aktualności Ćwiczenia Interwencje Miejscowe zagrożenia Pożary

ALARM! 73-75/2018

W poniedziałek 4.06.2018 nasza jednostka interweniowała dwa razy. Pierwszy alarm dotyczył pożaru trawy na ul. Starołęckiej w Poznaniu. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GCBA 339[P]52. W działaniach uczestniczyły znaczne siły i środki z JRG 7, JRG 9, OSP Poznań-Głuszyna, OSP Mosina oraz my i Policja.

Po zakończeniu działań i powrocie do bazy ponownie zostaliśmy zadysponowani, tym razem do owadów błonkoskrzydłych w Dachowej. Na miejsce udał się nasz zastęp GBA 339[P]51.

W dniu wczorajszym nasza syrena wyła dwa razy. Pierwszy alarm był wezwaniem na ćwiczenia w firmie Raben zorganizowane wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu mające na celu usprawnienie działań strażaków oraz poprawę bezpieczeństwa. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG 6, OSP Kórnik, OSP Krzesiny oraz nasz GBA 339[P]51. Po zrealizowaniu założenia wróciliśmy do bazy.

Po chwili zadysponowano nas na ulicę Laskową w Kamionkach w celu rozpoznania zagrożenia związanego z owadami błonkoskrzydłymi. Do działań wyjechaliśmy zastępem GBA 339[P]51.